VII POWIATOWY KONKURS INFORMATYCZNO-FOTOGRAFICZNY
VII POWIATOWY KONKURS
INFORMATYCZNO-FOTOGRAFICZNY DLA POWIATÓW: DĄBROWA GÓRNICZA I BĘDZIN
Zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych oraz uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych do udziału w VII edycji konkursu grafiki komputerowej oraz fotografii, który organizują nauczyciele informatyki i zajęć artystycznych Szkoły Podstawowej nr 8 w Dąbrowie Górniczej.
Temat konkursu:
?Moje wyjątkowe miejsce?
Celem konkursu jest stworzenie zdjęć własnego autorstwa lub pracy graficznej przedstawiającej różne zakątki świata, ze szczególnym uwzględnieniem oryginalności, pomysłowości i swobody twórczej uczestnika konkursu.
Cele konkursu:
1. Prezentacja wyjątkowego miejsca.
2. Zainspirowanie do poszukiwań wokół siebie ciekawych miejsc.
3. Pokazanie walorów turystycznych, architektonicznych i kulturalnych.
4. Rozbudzenie umiejętności poszukiwań, obserwacji i prezentacji atrakcyjnych miejsc.
5. Stworzenie interesujących kompozycji graficznych z wykorzystaniem oprogramowania komputerowego.
6. Wspieranie aktywności i inicjatyw młodego pokolenia, rozwijających zainteresowania, uzdolnienia i umiejętności.
REGULAMIN KONKURSU:
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów dąbrowskich:
? Szkół Podstawowych: klasy IV-VIII,
? Gimnazjów: klasa III,
? Szkół Ponadgimnazjalnych.
Zadaniem konkursu jest wykonanie samodzielnie 3 zdjęć ukazujących ciekawe miejsce w danym kraju, interesujące obiekty oraz związanych z nimi ludzi na terenie całego świata – kategoria fotografia lub 1 pracy graficznej ukazującej walory wyjątkowego miejsca z wykorzystaniem dowolnego oprogramowania graficznego. Prace graficzne mogą być wynikiem przetworzenia gotowych grafik, zdjęć itp. lub składać się z samodzielnie wykonanych elementów graficznych stworzonych przez autora pracy.
2. Technika prac: fotografia lub praca graficzna z wykorzystaniem oprogramowania graficznego.
3. W kategorii fotografia zdjęcia muszą być wykonane samodzielnie przez uczestnika konkursu. Fotografie pobrane z Internetu zostaną zdyskwalifikowane.
4. Wraz z pracą należy złożyć zgłoszenie zawierające oświadczenie o posiadaniu praw autorskich do wykorzystanych fotografii, użyciu legalnego oprogramowania, przekazania prac na rzecz organizatora i przetwarzania danych osobowych.
5. Zdjęcia powinny być wywołane w formacie 13×18 i zapisane na płycie CD-ROM w formacie JPG bez kompresji z zachowaniem proporcji 3×2 i minimalną rozdzielczością 5Mpix. Zdjęcia nie mogą być poddane obróbce w programie graficznym (np. filtry, itp.).
Prace graficzne powinny być wydrukowane w formacie A4 i zapisane na płycie CD-ROM w formacie JPG wraz z 10 etapami tworzenia (w postaci zrzutów ekranowych, wykonanych w dowolnym momencie wykonywania grafiki). Prace nie mogą być podpisane bezpośrednio na obrazie. Na odwrocie pracy należy przykleić wydrukowaną metryczkę. Do prac będących wynikiem przetworzenia gotowych grafik, zdjęć itp., należy załączyć bibliotekę z oryginałami grafik, zdjęć itp., oraz zapisany w formacie tekstowym (w dowolnym edytorze tekstu) link do zdjęcia z Internetu wykorzystanego do fotomontażu.
Płyty CD powinny być opisane: nazwisko i imię autora, szkoła, kategoria, opiekun.
6. Jeden uczestnik może wykonać maksymalnie 1 prace z kategorii fotografia (3 zdjęcia w formacie 13×18) i 1 pracę graficzną.
7. Do prac należy dołączyć metryczkę zawierającą:
? temat konkursu,
? kategoria,
? nazwisko i imię autora pracy,
? klasa,
? nazwa, adres, tel/fax szkoły,
? nazwisko i imię opiekuna,
? nazwę programu z którego korzystano w przypadku pracy graficznej.
8. Termin dostarczania prac do 19.11.2018r do p. Rosy.
Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:
? Szkoła Podstawowa: klasy IV-VI,
? Szkoła Podstawowa: klasy VII-VIII oraz Gimnazjum: klasa III,
? Szkoła Ponadgimnazjalna.
13. Wszystkie prace przechodzą na własność organizatora. Mogą być przez niego dowolnie przetwarzane, publikowane oraz bezpłatnie i bez ograniczeń używane w celach promocyjnych.
14. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z akceptacją warunków regulaminu.